VUSLAT FM TÜM HABERLER
Haber Resim
\'Namaz, hür ve özgür olabilmenin adıdır\'
Kur'an Nesli Platformu Adana Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen 'Gözümün Nuru Namaz' eğitimine katılan yüzlerce çocuğa teşekkür sertifikası verildi.
Haber Resim
FETÖ kumpası olan \'İslamî STK\' davasının ilk duruşması görüldü
ADANA - Adana'da, FETÖ/PDY'nin kumpasları sonucunda açılan ve İslamî STK üyesi 12 kişinin tutuksuz yargılandığı davanın ilk duruşması görüldü. Mahkeme heyeti, bir sonraki dava duruşmasını 24 Kasım'a erteledi.
Haber Resim
Adana\'da bin 169 kişi açığa alındı, 119 kişi tutuklandı
Adana Valisi Demirtaş, FETÖ'nün darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında Adana'da 119 kişinin tutuklandığını, bin 169 kişinin açığa alındığını bildirdi.
Haber Resim
Adana\'da eski emniyet müdürü tutuklandı
FETÖ ve PYD'ye yönelik sürdürülen soruşturma kapsamında eski emniyet müdürü ile bir şube müdürü tutuklandı.
Haber Resim
HÜDA PAR Adana il teşkilatı Darbeye Karşı Dik Durdu
Tarih 15 Temmuz 2016 saatler 21.00'ı gösterirken Türkiye genelinde ABD destekli FETÖ cuntasınca askeri kalkışma gerçekleşti.
Haber Resim
Adana Cezaevi Yönetimi Bir Skandala Daha İmza Attı
20 yılı aşkındır İslami faaliyetlerinden dolayı cezaevinde bulunan Veysi ÜLSEN'in hasta olan annesi görüşe alınmadı.
Haber Resim
Adana Merkez Camii\'nde coşkulu bayramlaşma
Peygamber Sevdalıları Platformu'nun Adana Sabancı Merkez Camii'nde düzenlediği bayramlaşma merasimi halkın yoğun katılımla gerçekleşti.
Haber Resim
Kadınlar israil ile yapılan anlaşmayı protesto etti
Gökkuşağı Derneği üyesi kadınlar, Türkiye ile israil arasında yapılan anlaşmaya tepki için basın açıklaması düzenledi.
Haber Resim
HÜDA PAR Adana\'daki STK\'larla iftarda buluştu
HÜDA PAR Adana İl Başkanlığı, Adana'daki Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleriyle iftar yemeğinde buluştu.
Haber Resim
Adana İstasyon Meydanı Tekbir sesleriyle inledi
Peygamber Sevdalıları Platformunun Adana İstasyon Meydanında düzenlediği Kutlu Doğum etkinliği, halkın yoğun katılımıyla gerçekleşti. Etkinlikte, İslam ümmetinin içine düştüğü ihtilafların ancak Hz Muhammed' (sav) tabi olmakla çözülebileceğine vurgu yapıldı.
Haber Resim
Adana\'da yerli Charlie Hebdo\'lara lanet yağdı
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürü yayınlayan Özgür Gündem Gazetesi'ni telin amaçlı Peygamber Sevdalıları Platformu Adana Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen basın açıklamasıyla telin edildi.
Haber Resim
Adanalı kadınlardan \'Mustazaflar Haftası\' etkinliği
Mustazaflar Cemiyeti Adana Şubesi kadınlara yönelik ' Mustazaflar Haftası' etkinliği düzenledi.
Haber Resim
Adana\'da İslam şehitleri yâd edildi
Adana'da düzenlenen 'Şehadet' konulu programla İslam şehitleri yâd edilirken Şehitler Kervanı'nın kıyamete kadar yoluna devam edeceği belirtildi.
Haber Resim
\'Hz Muhammed\'ten önce dünya karanlıklar içindeydi\'
Peygamber Sevdalıları Platformu Adana Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen siyer seminerinde Hz Muhammed'in dünyaya teşrifinden önceki dönemde insanların küfür ve cehalet içerisinde bocaladığına dikkat çekildi.
Haber Resim
\'Değerlerimizle çatışmayan bir eğitim müfredatına ihtiyaç var\'
Halkın inanç ve kültürünü dikkate alan yeni bir Milli Eğitim Müfredatı'na ihtiyaç olduğunu vurgulayan Eğitim-Bir-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer, okullardaki karma eğitim sisteminden de vazgeçilmesi gerektiğini belirtti.
Haber Resim
Adanalı STK\'lardan Sur halkına yardım
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde süren çatışma ortamından dolayı mağdur olan halk için yardım çalışması başlatan Adana'daki STK'lar, topladıkları gıda malzemelerini bölgeye gönderdi.
Haber Resim
Adanalı STK\'lar Diyarbakır halkına yardım için kolları sıvadı
Adana'daki onlarca STK, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde süren çatışma ortamından dolayı mağdur olan halk için yardım çalışması başlattı.
Haber Resim
Adana\'da imamlar meydanlara indi
Bazı medya organları tarafından Diyanet'e yönelik sürdürülen karalama kampanyalarına tepki gösteren imamlar, 'Diyanetime Dokunma, Diyanetine Sahip Çık' diyerek meydanlara indi.
Haber Resim
Adana\'da siyer seminerlerine start verildi
Peygamber Sevdalıları Platformu Adana Koordinatörlüğünce her ayın son Cumartesi günü düzenleneceği bildirilen siyer seminerlerine başlandı.
Haber Resim
\'Sanal değil imtihan dünyasında yaşadığımızı unutmayalım\'
Sosyalleşme adına girilen internetin, kişiyi sosyal hayattan sanal bir dünyaya sürüklediğine dikkat çeken Radyocu Gökhan Dağtekin, 'Sanal değil imtihan dünyasında yaşadığımızı unutmayalım' hatırlatmasında bulundu.
Haber Resim
Adana\'da 16 Alim icazet aldı
Adana Ramazanoğlu Camii'nde düzenlenen merasimle ilmi tedrisatını bitiren 16 Alim için icazet merasimi düzenlendi.
Haber Resim
Adana\'da \'Sahabeyi Anma ve Anlama\' etkinliği düzenlendi
Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Adana'da düzenlenen 'Sahabeyi Anma ve Anlama' etkinliğinde Hz Ebu Bekir anlatıldı.
Haber Resim
Adana\'daki bombalı araç 250 kilo patlayıcı yüklüymüş
Adana Valisi Mustafa Büyük, Denizli Polis Merkezi önünde fark edildikten sonra kontrollü şekilde patlatılan bomba yüklü araçta, 250 kilogram patlayıcı olduğunun tespit edildiğini söyledi.
Haber Resim
Fark edilmeseydi katliam yaşanırdı!
Adana'da polis karakolu ile iki okulun da bulunduğu caddede bırakılan bombalı aracın fark edilmesiyle olası katliamın önüne geçildiği bildirildi.
Haber Resim
\'Adana\'da onlarca çocuk dağa kaçırıldı\' iddiası
Adana'da son bir yıl içerisinde aralarında kız çocuklarının da olduğu çok sayıda çocuğun PKK tarafından kandırılarak Suriye'ye kaçırıldığı belirtiliyor.
Haber Resim
Kanıyla Kelime-i Tevhid yazan şehid
Adana'da 90'lı yıllarda davetçi kimliğiyle dikkat çeken Musa Önen, kanıyla Kelime-i Tevhid yazdığını gördüğü rüyasından birkaç gün sonra PKK tarafından kurulan pusuyla katledildi.
Haber Resim
İHO EBRAR Adana\'da 40 çocuğu sünnet ettirdi
Uluslararası yardım kuruluşu İHO EBRAR ve Adana Umut Der işbirliğiyle düzenlenen programla 40 çocuk sünnet edildi.
Haber Resim
Adana\'da Hz Hüseyin\'i anma ve anlama etkinliği düzenlendi
Mustazaflar Cemiyeti Adana İl Temsilciliği, Hz Hüseyin'in şehit edilişinin yıldönümünde Hz Hüseyin'i Anma ve Anlama etkinliği düzenledi.
Haber Resim
HÜDA PAR\'ın eğitim alanındaki tespitleri STK\'lara anlatıldı
HÜDA PAR tarafından hazırlanan Milli Eğitim Müfredatı İnceleme Raporu'nun paylaşıldığı Adana'daki STK'lar, çalışmayı faydalı bulduklarını belirttiler.
Haber Resim
Adana\'daki STK\'lardan kardeşlik çağrısı
Adana'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, kentin dört bir tarafına astıkları 'Kardeşlik' temalı pankartlarla birlik ve beraberlik çağrısında bulundular.
« Önceki 1 2 3 4 5 6 7 ... 31 Sonraki »