Vuslat FM`den Anlamlı Kampanya
Vuslat FM`den Anlamlı Kampanya Mısır`daki idam cezalarına kayıtsız kalmayan Adana Vuslat FM, "1212 idama karşı 1212 Fetih" adlı bir kampanya başlattı.
ADANA – Mısır’daki darbe mahkemeleri tarafından Müslümanlar hakkında verilen idam kararlarına tepkiler artıyor

Adana ve çevresinde yayın yapan Radyo Vuslat,  “1212 İdama Karşı 1212 Fetih” isimli bir kampanya başlattı.

Konuyla ilgili İLKHA’ya açıklamalarda bulunan Radyo Vuslat Genel Yayın Yönetmeni Gökhan Dağtekin,  “Radyo Vuslat ailesi olarak Müslüman kardeşlerimize yönelik hiçbir zulme sessiz kalmadığımız gibi Mısır’daki kardeşlerimize  yapılan bu zulme de sessiz kalmamak adına ve bu zulmü gündem de tutmak için böyle bir kampanya başlattık.” şeklinde konuştu.

“Şehadet ceza değil zaferdir”

“Bir Müslümanın en büyük arzusu Allah’a hizmet etmektir” diyen Dağtekin, “Bu kutlu yolda Müslümanların başına gelebilecek en güzel şey davası uğruna canını feda etmektir. Zalimler idam cezalarıyla Müslümanları korkutup sindireceklerini zannediyorlarsa yanılıyorlar. Şehadet bizler için kayıp değil zaferdir.” İfadelerini kullandı.

Dağtekin,1212 sayısının sembolik olduğunu belirterek, “Amacımız 1212 Fetih suresi okutup kampanyayı bitirmek değil, yapılan zulmü Müslümanların zihninde canlı tutup, oradaki kardeşlerimize manevi olarak desteklenmesine vesile olmaktır.” dedi.

“İlk günden 1212’yi geçtik”

Kampanyaya olan ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Dağtekin, kampanyayı başlattığımız andan itibaren 2 saat içerisinde 1212 sayısını geçtik. Duyarlı olan ve kampanyaya teveccüh gösteren bütün dinleyicilerimizden Allah razı olsun. Mısır konusunda daha öncede bu tür etkinlikler yapmıştık. Yayınımızı arayan kardeşlerimize Rabia baskılı tişörtler hediye etmiş, verilen direnişe elimizden gelen desteği göstermiştik.” şeklinde konuştu.

Dağtekin son olarak, “Sadece Adana’da değil bu kampanyayla diğer yayın kuruluşlarına da örnek olduk. Kampanyaların ülke genelinde yayılmasına vesile olarak, Mısırdaki kardeşlerimize manevi destek vermeyi hedefliyoruz.” dedi.

(Yunus Emre-İLKHA)

 
965 kere okundu.
Diğer Haberler