Çukurova'da Kutlu etkinlik
Çukurova'da Kutlu etkinlik Adana'nın Çukurova ilçesinde bu yıl 2.si düzenlenen Kutlu Doğum etkinliği gerçekleşti. Yapılan etkinlik sonunda etkinliğe katılan herkese Kur'an-ı Kerim dağıtıldı
ADANA- Adana’nın Merkez Çukurova ilçesi Toros Mahallesinde bulunan Ramazanoğlu Cami Konferans salonunda bu yıl 2.si düzenlenen etkinliğe çok sayıda Peygamber Sevdalısı katıldı.

 

Sunuculuğunu Hüseyin Ayaydın’ın yaptığı etkinlik emekli İmam hatip Osman Buldu’nun Kur’an tilavetiyle devam etti.

 

Adana Grup Kervan’ın seslendirdiği ilahilerle devam ettiği etkinlikte İlahiyatçı Veysi Sonkaya bir konuşma yaptı.

 

İnsanlara gönderilen Kur’an’ın çizdiği numune insan tablosunun birebir yansıması Hz. Muhammed olduğunu söyleyen Sonkaya, “Kurtuluş isteyen Hz Muhammed’i örnek alsın.” dedi.

 

Kurtuluşu başka yerde arayan insanların aldandığını ve derin bir uykuda olduklarının altını çizen Sonkaya, “Şu an dünyanın hemen her yerinde Müslümanlara zulmeden zalimler uykuda olan ve aldanmış olanları kandırabilir onları korkutabilirsiniz, ama önderi, örneği, rehberi Muhammed olanları ne hilelerinizle ne de ölümlerle kandırıp korkutamazsınız.” şeklinde konuştu.

 

Veysi Sonkaya’nın ardından  sahneye çıkan küçük kız çocuklarının okuduğu ilahiler ve yapılan dua ile son bulan etkinlikte, programa katılan herkese Kur’an-ı Kerim hediye edilip çeşitli ikramlarda bulunuldu. (Yunus Emre-İLKHA)

 
700 kere okundu.
Diğer Haberler