Kadınlar israil ile yapılan anlaşmayı protesto etti
Kadınlar israil ile yapılan anlaşmayı protesto etti Gökkuşağı Derneği üyesi kadınlar, Türkiye ile israil arasında yapılan anlaşmaya tepki için basın açıklaması düzenledi.Adana'da, Türkiye ile israil arasında yapılan anlaşmaya tepki için basın açıklaması düzenleyen Gökkuşağı Eğitim ve Yardımlaşma Derneği üyesi kadınlar, “Kahrolsun israil” sloganları eşliğinde yürüdü.

Çocukları ile birlikte İnönü Parkı'nda toplanan dernek üyesi yaklaşık 50 kadın, ellerinde “Bebek katili israil, İmza atan eller hiç taş atmadı ki, israil zulmüne ortak oldunuz, Antlaşma ablukayı kaldırmıyor, israil ile antlaşmaya hayır” şeklindeki pankartlar taşıdı. Filistin bayrakları da taşıyan kadınlar sık sık tekbir getirip “Kahrolsun israil, Kahrolsun ABD” şeklinde sloganlar attı.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından topluluk adına yapılan basın açıklamasında, Türkiye Hükümetinin israil ile uzun süredir yürüttüğü ve nihayetinde mutabakata varılan antlaşma sert bir dille kınandı. israil'in işgalci bir terör devleti olduğu vurgulanan açıklamada, ayrıca mutabakata varılan antlaşmanın Gazze'deki ablukaya son vermediğine dikkat çekildi. Filistin'de israil zulmü sürerken Siyonistlerle yapılacak her türlü antlaşmanın Müslümanlara ihanet olacağı kaydedildi. Hükümete, israil ile mutabakata varılan antlaşmadan geri dönülmesi çağrısı da yapılan açıklamada, aksi halde Filistin'de akacak kanın ortağı olunacağı uyarısı yapıldı.

Basın açıklamasının ardından Filistin ve Mescidi Aksa için yazılan şiirler okundu. Protesto amaçlı 10 dakika oturma eylemi yapan kadınlar, daha sonra israil ile varılan mutabakata tepki amaçlı yazılan dilekçeleri Hükümet yetkililerine fakslamak için Çakmak Caddesi'nden Çarşı Merkez Postanesi'ne kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında da sık sık tekbir getirip israil aleyhinde slogan atan dernek üyeleri, postaneden topluca çekilen faksların ardından sessiz bir şekilde dağıldı. (İLKHA)


 
870 kere okundu.
Diğer Haberler