Adana'da imamlar meydanlara indi
Adana'da imamlar meydanlara indi Bazı medya organları tarafından Diyanet'e yönelik sürdürülen karalama kampanyalarına tepki gösteren imamlar, 'Diyanetime Dokunma, Diyanetine Sahip Çık' diyerek meydanlara indi.Diyanet İşleri Başkanlığına yönelik sürdürülen karalama kampanyalarına karşı harekete geçen imamlar, tarihinde ilk defa meydanlara indi. Türkiye genelinde eş zamanlı “Diyanetime Dokunma, Diyanetine Sahip Çık” sloganı ile basın açıklaması düzenleyen imamlar, Diyanet'e yönelik saldırının arkasında İslam'a olan düşmanlığın yattığına dikkat çektiler.

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Diyanet-Sen tarafından Adana 5 Ocak Meydanı'nda düzenlenen basın açıklaması, münafıkların vasıflarını zikreden Kur'an-ı Kerim ayetlerinin okunmasıyla başladı. Burada ilk söz alan Memur-Sen İl Başkanı Mehmet Sezer, Türkiye'deki Müslümanlar ve İslami uygulamalar açısından Diyanet'in önemine vurgu yaptı. Diyaneti ve Başkanı'nı hedef alan saldırıların kabul edilemeyeceğini ifade eden Sezer, dinine bağlı ülke halkının Diyanet'e sahip çıkacağını dile getirdi.

Basın açıklamasını okuyan Diyanet-Sen İl Başkanı Veysel Akkoç, dillerinden kin ve nefret dökülenlerin, Diyanet'e karşı söz söylemelerine izin verilmemesi gerektiğini işaret etti. Diyanet'e dair kirli söz söyleyenleri dinden, imandan ve ahlaktan yoksun insanlar olarak niteleyen Akkoç, Diyanet'in İslam coğrafyası ve mazlum Müslümanlar için umut olduğunu ifade etti.

“Çamur at izi kalsın”

"Diyanet İşleri Başkanlığı'na çamur at izi kalsın" diyenlerin fütursuzca söylemlerinin arttığını dile getiren Akkoç, "İçindeki kini, öfkeyi kusamayanlara bir fırsat doğduğu şu günlerde, sahip çıkması gerekenler sus pus. Şer için ittifak kuranlar günden güne artmakta. Oturduğu yerden klavye delikanlılığı yapanlara inat dünyanın en ücra yerlerine Türkiye'nin nişanesini taşıyan Diyanetine sahip çık. " dedi.

Bazı çevrelerce hedef haline getirilen Diyanet'in geleceğe dair hedef ve misyonunun şer odaklar tarafından rahatsızlıkla karşılandığına vurgu yapan Akkoç, Diyanet'e sahip çıkılmaması durumunda vicdan yoksunu, inanç yoksunu bir millet olmaya doğru gidileceğini savundu. Akkoç, “Aksi halde ne refahtan bahseden bir millet oluruz, ne de ezanı, Kur'an-ı dinleyen-bilen bir millet oluruz. Bağımsızlığımızın sembolleri tek tek ellerimizden kayar gider. Tarih de buna şahitlik eder.” diye konuştu.

Diyanet Sen Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Dündar ise “Diyanet İşleri Başkanımızın ve Diyanet Camiasının ümmet için ne kadar fedakarca hizmetlere imza attığını biliyoruz. Aslında Diyanete karşı bu davranışlarda bulunan güruh da bunun çok iyi farkında. Bu sebeple Diyanete ve Başkanımıza sahip çıkmak için; din hizmetleri, büro personeli ve Kur'an kursu öğreticileri olarak hep birlikte buradayız.” şeklinde konuştu.

Açıklama sırasında ellerinde “Gençliğin ve geleceğin için Diyanetine sahip çık,  Diyanet sensiz olmaz,  İslam ümmetsiz Türkiye Diyanetsiz olmaz” şeklinde pankartlar taşıyan Diyanet Sen üyeleri, sık sık “Ümmet uyuma Diyanet'e sahip çık” şeklinde slogan attılar.

Basın açıklaması yapılan dua ile sona erdi. (Ayhan Kaya-İLKHA)


 
960 kere okundu.
Diğer Haberler