Adana'daki bombalı araç 250 kilo patlayıcı yüklüymüş
Adana'daki bombalı araç 250 kilo patlayıcı yüklüymüş Adana Valisi Mustafa Büyük, Denizli Polis Merkezi önünde fark edildikten sonra kontrollü şekilde patlatılan bomba yüklü araçta, 250 kilogram patlayıcı olduğunun tespit edildiğini söyledi.Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ve İl Jandarma Komutanı Ünsal Bulut'la birlikte bomba yüklü araçla saldırı girişiminde bulunulan Denizli Polis Merkezi'nde incelemelerde bulunan Adana Valisi Mustafa Büyük, mahalle sakinlerine geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Bombalı araçlı saldırı girişiminin PKK tarafından yapıldığı yönünde bilgilerin kuvvetli olduğunu belirten Vali Büyük, kullanılan otomobilin ise Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalından gasp edildiğini söyledi. Polisin fark etmesiyle katliam girişiminin son anda önüne geçildiğini aktaran Büyük, “Kontrollü patlamadan sonraki zarar, aslında ne kadar büyük bir faciayla karşı karşıya kalındığını gösteriyor.” dedi.

Araçta 250 kilogramlık bir patlayıcının yüklü olduğunun belirlendiğini ifade eden Büyük, saldırı sonrası yapılan çalışmada 170 konut ve iş yerinin zarar gördüğünün tespit edildiğini söyledi. Büyük, “Bununla ilgili tespitleri vatandaşlarımızın da başvurularını alarak, terörden zarar görenlerin zararlarının karşılanması hakkındaki hukuki düzenleme çerçevesi içerisinde zararları da karşılanacak.” diye belirtti. Vali Büyük, olaya karışan ve yardımcı olanların yakalanmasına yönelik soruşturmanın ise sürdüğünü ifade etti. (İLKHA


 
1020 kere okundu.
Diğer Haberler