Adana'daki STK'lardan kardeşlik çağrısı
Adana'daki STK'lardan kardeşlik çağrısı Adana'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, kentin dört bir tarafına astıkları 'Kardeşlik' temalı pankartlarla birlik ve beraberlik çağrısında bulundular.Adana'da bir araya gelen İslami sivil toplum kuruluşları, Türkiye'deki şiddet olaylarında hedefin, kardeşlik ve barış olduğuna dikkat çektiler. Kentin dört bir yanına ‘Kardeşlik' temalı pankartlar asan STK'lar, birlik ve beraberlik çağrısında bulundular.

Adana'daki onlarca STK'nın aldıkları karar uyarınca kentin merkezi noktalarına “Kardeşlik, Birlik ve Beraberlik” temalı afişler asılmaya başlandı. Herhangi bir kurumun isim ve logosunun olmadığı pankartlarda  "Kavgaya Son" başlığı altında "Bin Yıllık Kardeşliğimizi Kimse Bozamayacak", "Bizi Kardeş Kılan Allah'a Hamdolsun", "Ey Allah'ın Kulları Kardeş Olun" ve "Birlikte Rahmet Ayrılıkta Azab Var" şeklinde ifadelere yer verildi.

Yapılan çalışmanın amacıyla ilgili bilgi veren STK temsilcileri, Allah'ın tüm Müslümanları ‘İslam Kardeşliği' çatısı altında buluşturduğuna vurgu yaptılar. Ülke genelinde artan şiddet olaylarının ancak bu çerçevede çözüme kavuşturulabileceğini belirttiler. Türkiye'de oynanmak istenen oyuna dikkat çeken STK temsilcileri, İslam kardeşliğini yeniden tesis etmek için herkesin harekete geçmesini istediler.

Adana Gönüllü Kuruluşları, “Kardeşlik” temalı ve birlik beraberlik vurgulu faaliyetlerinin çeşitli etkinliklerle süreceği bildirdiler. (İLKHA)


 
1045 kere okundu.
Diğer Haberler