Adana Bağımsız Milletvekili adayı Salih Demir coşku ile karşılandı
Adana Bağımsız Milletvekili adayı Salih Demir coşku ile karşılandı HÜDA PAR'ın 7 Haziran seçimlerinde destekleyeceğini açıkladığı Adana Bağımsız Milletvekili adayı Salih Demir, Adana'da coşku ile karşılandı. Demir, ''Hür Davanın Hür Adaylarının meselesi basit bir makama talip olma meselesi değildir'' dediHÜDA PAR'ın 7 Haziran seçimlerinde destekleyeceğini açıkladığı Adana Bağımsız Milletvekili adayı Salih Demir, Adana'da coşku ile karşılandı. Demir, ‘'Hür Davanın Hür Adaylarının meselesi basit bir makama talip olma meselesi değildir'' ifadelerine yer verdi.

Adana'nın en işlek caddesi İnönü Parkı'nda yapılan aday tanıtım programına, çok sayıda partili hazır bulundu.

‘'Demir'i canla, başla destekleyeceğiz''

Tanıtım programında, HÜDA PAR Adana İl Başkanı Veysel Yavuz'da kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Yavuz, bağımsız aday Salih Demir'i meclise göndermek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Yavuz konuşmasının devamında,'' Malumunuz üzere Hür Dava Partisi olarak Türkiye genelinde dokuz bağımsız adayı destekleme kararı aldık, bu illerden biri de Adana. Adana'da Hür Dava Partisi olarak, Salih Demir bağımsız adayımızı destekleyeceğiz. Milletvekili olarak meclise göndermek için elimizden ne geliyorsa, canla, başla, bütün teşkilatlarımızla çalışacağız nasip olursa halkımız teveccüh ederse, sayın Demir'i meclise göndermeyi amaçlıyoruz. Bu vesile ile Bağımsız Adayımız Salih Demir'e başarılar diliyorum onun arkasında olduğumuzu beyan ediyorum.'' Dedi.

‘'İnsanların efendisi, halka hizmet edendir''

Tanıtım programına katılmadan hemen önce adaylık başvurusunda bulunduklarını dile getiren Demir, ilkelerinin, halka hizmeti hakka hizmet olarak göreceklerini söyleyerek, ‘'Biraz önce hür davanın desteklediği bir hür aday olarak Adana İl Seçim Kurulu Başkanlığına bağımsız adaylık müracaatımızı yaptık. Artık bu müracaatımızdan sonra hizmet için ilkemiz özellikle şudur; halka hizmeti hakka hizmet olarak biliyoruz düsturumuz bu ve yine şunu biliyoruz ki insanlığının efendisi insanlara hizmet edendir ilkesi yolumuzu aydınlatacak inşallah.'' İfadelerine yer verdi.

‘'Yalan konuşmamak en büyük ilkemiz olacak''

Hür Davanın, Hür Adaylarının meselesi bir değişim, bir dönüşüm ve bir inşa, ihya hareketi olduğunu vurgulayan Demir daha sonra, ‘'Bütün bunları kendimize bir düstur bileceğiz. Özellikle kardeşlerimizle ve basın mensupları ile şu duyguları paylaşmak istiyoruz hür davanın hür adaylarının heyecanı normal bir heyecan değildir.  Meseleleri basit bir makama talip olma meselesi de değildir. Hür davanın hür adaylarının meselesi bir değişim, bir dönüşüm ve bir inşa, ihya hareketidir. İnşallah bütün bunları kendimize bir düstur bileceğiz, bu şekli ile bütün heyecanımızı halkımızın hizmetine sunacağız. Şunu kardeşlerimize söz vererek ifade ediyoruz ki; İnşallah bir şeyi kesinlikle ve katiyetle yapmayacağız, yalan konuşmayacağız yani yalan konuşmamak en büyük ilkemiz olacak, doğruların yanında yer alacağız, doğruları konuşacağız, doğruları konuşan fertlerin, partilerin, camia ve cemaatlerin yanında yer alacağız ama yanlışı kim konuşursa konuşsun onunda yanlışlarını düzeltinceye kadar elimizden geldiğince çaba sarf ederek o yanlışların karşısında olacağız.'' İfadelerine yer verdi.

‘'İslam'i muhalefet adına söyleyecek sözümüz var''

"Barış için, kardeşlik için, huzur ve adalet için söyleyecek sözümüz var" diyen Demir devamla, ‘'Hür Adayların sloganı bu olacak inşallah, ‘'Şimdi Tam Zamanı'' ‘'Mecliste Söyleyecek Sözümüz Var'' şimdi tam zamanı diyoruz 'İslam'i Muhalefet' adına söyleyecek bir sözümüz var. Şimdi Tam Zamanı diyoruz Türkiye için, halkımız için söyleyecek sözümüz var ve şimdi tam zamanı diyoruz. Barış için, kardeşlik için, huzur için ve adalet için söyleyecek bir sözümüz var. Hür Adaylar, sözlerinin eri var inşallah, Rabbim bu vesile ile çıkmış olduğumuz bu zor yolculukta ki yükümüz ağır bunun farkında ve bilincindeyiz. Rabbim, çıkmış olduğumuz bu yolda işlerimizi Ras getirsin, bundan sonrası artık hizmetlerle siz değerli basın mensupları ve kıymetli halkımız ile bir araya geleceğiz. Bu konuda kardeşlerimizden desteklerinizi bekliyoruz, Allah utandırmasın İnşallah Allah sizlerden razı olsun.'' diyerek konuşmasına son verdi. (İLKHA)


 
912 kere okundu.
Diğer Haberler