Adana`da İzinsiz Gösteri: 1 Ölü
Adana`da İzinsiz Gösteri: 1 Ölü Adana`da sokak gösteriler sırasında 16 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetti. Cumhuriyet savcısını, çocuğun hayatını kaybettiği yere BDP İl Başkanı Uğur Bayrak götürdü. Hayatını kaybeden İbrahim Aras`ın kesin ölüm sebebi otopsi sonucu belli olacak.
Adana`da sokak gösteriler sırasında 16 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetti. Cumhuriyet savcısını, çocuğun hayatını kaybettiği yere BDP İl Başkanı Uğur Bayrak götürdü. Hayatını kaybeden İbrahim Aras`ın kesin ölüm sebebi otopsi sonucu belli olacak.

Olay, merkez Seyhan ilçesi Güney Kuşak Bulvarı`nda yaşandı. Diyarbakır`ın Lice ilçesindeki olayları bahane edip korsan gösteri yapan gruba polis aralıklarla müdahale etti.

Barikat kurup yolu yaya ve araç trafiğinekapatan göstericiler, burada önlem alan çevik kuvvet ekiplerine taş, havai fişek ve molotof bombaları ile saldırdı. Polis grubu, tazyikli su ve biber gazıyla dağıttı.

Bu sırada, bir kişinin öldüğü bilgisi geldi. Polis bunun üzerine, olay yerine cumhuriyet savcısını çağırdı. Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek de olay yerine geldi. Göstericiler polisin olay yerine gelmesini istemedi. Cihan

 
873 kere okundu.
Diğer Haberler