Adana'da tehdit edilen esnaf kepenk kapattı
Adana'da tehdit edilen esnaf kepenk kapattı Lice'de yaşanan olayları bahane eden PKK yandaşlarının tehdit ettiği birçok esnaf korkudan işyerlerini kapattı.
ADANA-Adana’da en çok oyu HDP’nin aldığı Dağlıoğlu, Gülbahçesi, Şakirpaşa, Gürselpaşa, ve Yenibey Mahallelerinde bir çok esnaf sabah saatlerinde PKK yandaşları tarafından yapılan tehditlerin ardından kepenklerini kapatmak zorunda kaldı.

Lice’de yaşanan olayları bahane eden PKK yandaşları çoğunluğunu Kürtlerin oluşturduğu mahallelerde yaptığı zorbalık, yine aynı bölgenin insanı olan mahalle esnafını çileden çıkardı.

“13 yaşındaki çocuk esnafa kepenk kapattırıyor”

Korkudan dolayı röportaj teklifimizi reddeden esnaf, “Seviniyorlar kepenk kapattırıyorlar, üzülüyorlar yine kepenk kapattırıyorlar. Mağdur olan her zaman biz oluyoruz. Acı olan bize bunu yapanların sözde bizim haklarımız için yaptıklarını söylemeleridir. 13-14 yaşındaki çocuklar geliyorlar, eğer kapatmazsak dükkânımıza molotof atacaklarını ve taşlayacaklarını söyleyip gidiyorlar. Bizimde kapatmaktan başka çaremiz kalmıyor.” şeklinde konuştu.

“Büyük şehirde devlet yok gibi”

Devletin özellikle polisin tutumunu da eleştiren esnaf, polise, ‘Lastik yakıyorlar, tehdit ediyorlar, taş atıyorlar diye telefon açıyoruz, polis ‘Biraz bekleyin giderler’ veya ‘Bizim yapacak bir şeyimiz yok bizi de taşlıyorlar gibi komik cevaplar veriyor. Sanki burası dağ başı ve sanki burada devlet yok gibi.” İfadelerini kullandı. (İLKHA)

 
1002 kere okundu.
Diğer Haberler