Adana`dan Mısır`a Destek Konvoyu
Adana`dan Mısır`a Destek Konvoyu Mısır`da yaşanan askeri darbenin ardından cunta mahkemeleri tarafından Müslümanlar hakkında verilen idam kararlarına tepki göstermek amacıyla Adana`da konvoyla şehir turu atıldı
ADANA - Mısır’da askeri cunta tarafından darbe karşıtlarına yönelik verilen idam kararlarını protesto etmek  ve zulme uğrayan insanların seslerini duyurmak  amacıyla Adana’da araç konvoyu ile şehir turu atıldı.

İnsani Hürriyetler ve İnanç Platformu tarafından organize edilen araç konvoyu Adana’nın en işlek caddelerinde  tur attı. Adanalı çok sayıda vatandaşın destek verdiği konvoya yüzlerce araç katıldı.

Direnişin sembolü Rabia işaretli dövizlerle süslenen araçlar, tekbirler ve sloganlar eşlinde şehir turu attı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konvoya, yollardaki diğer araç sahipleri de kornalarla destek verdi. Kaldırımlarda bulunan halkın da rabia işaretleri yaparak destek verdiği konvoy yaklaşık bir buçuk saat tur attı.

Mısır’daki zulümleri duyurmak için toplanan kalabalık,  şehir turunun  ardından kent merkezinde yürüyüşe geçti. Toplu halde tekbir ve sloganlar eşliğinde yürüyen kalabalığa halk yoğun teveccüh gösterdi.

(Yunus Emre-İLKHA)

 
948 kere okundu.
Diğer Haberler